המדריך המלא לבניית אילן יוחסין פורטל הורים
 

בניית אילן יוחסין באינטרנט

המהפכה הגדולה בעולם מחקר השורשים היא הופעת האינטרנט, ובכלל זה היכולת לבצע בניית אילן יוחסין באינטרנט. כיום קיימים כלים שונים המאפשרים בניית אילן יוחסין באינטרנט.

שימוש בשתי מערכות במקביל

לאחר ניסויים רבים עם שתי המערכות העיקריות הקיימות כיום בשוק, החלטתי באופן אישי לבצע את בניית אילן היוחסין שלי בשתי המערכות במקביל. הסיבה לכך שאני משתמש בשני הכלים היא מאחר ורוב המשתמשים בעולם בוחרים באחת מבין שתי המערכות הנפוצות ביותר (MyHeritage ו-Geni), ולא בשתיהן, ולכן בחירה במערכת אחת לא תאפשר מציאת התאמות חכמות (Smart Matches) עם אילנות יוחסין שאינם נמצאים באותה המערכת.

הסיבה השניה לכך שאני משתמש בשתי המערכות היא שבאחת מהמערכות (MyHeritage) אני בונה את אילן היוחסין שלי בשפה העברית, ובמערכת השניה (Geni) אני בונה אותו באנגלית. הסיבה לכך היא שרוב אילנות היחסין באתר Geni הינם באנגלית, ורוב אילנות היוחסין הישראליים באתר MyHeritage כתובים בעברית.

מערכות לבניית אילן יוחסין באינטרנט

אילן יוחסין באתר Geni.com

מערכת Geni.com היא מערכת בניית אילן יוחסין באינטרנט הנפוצה ביותר בעולם, ובכך היא מאפשר הרחבה מהירה של אילן היוחסין על-ידי התחברות לאילנות יוחסין קיימי

אילן יוחסין באתר MyHeritage.com

מערכת MyHeritage מאפשרת בניית אילן יוחסין בקלות ונוחות, עם ממשק אינטואיטיבי ב-25 שפות, כולל עברית. נכון להיום זוהי המערכת המועדפת עלי.

 
 

מקורות מידע בארץ

פורומים בנושא מחקר שורשים
 

 

מקורות מידע בחו"ל

ארכיונים באירופה
ארכיונים בארצות הברית
 

 

כלים לבניית אילן יוחסין

בניית אילן יוחסין באינטרנט
תוכנות בניית אילן יוחסין
 

 

אתרי מחקר שורשים

אתרים למחקר שורשים בישראל
אתרים למחקר שורשים יהודיים
אתרים למחקר שורשים כללי